Новак Джокович претърпя тежка загуба от Алехандро Табило в Рим
Breaking News | 2024-05-12 | 18:08:19

Шесткратният шампион Новак Джокович отпадна от Откритото първенство на Италия, след като претърпя пълно поражение от световния номер 32 Алехандро Табило в Рим.

Чили Табило се възползва напълно от осеяното с грешки представяне на световния номер 1 Джокович, за да стигне до едностранна победа с 6-2 6-3 само за 67 минути.

Търсейки 1100-та победа в кариерата си, Джокович допусна 22 непредизвикани грешки, сервира пет двойни грешки и не успя да създаде нито една точка за пробив при сервис на опонента си с лява ръка.

Тонът за състезанието беше поставено в началото, когато Джокович спаси три точки за пробив в началния гейм, две с аса и третата с страхотен дропшот зад основната линия, само за да сервира двойна грешка, след като Табило създаде четвърта възможност за точка за пробив.

След това двама брилянтни уинъра дадоха на Табило втори пробив за 3-0 и 26-годишният играч не показа никакви признаци на нервност, докато сервираше за сета с минимални усилия след само 31 минути.

Феновете, които очакваха решителен отговор от Джокович, бяха в шок, когато той вместо това започна втория сет с последователни двойни грешки, за да загуби подаването си още веднъж, като 24-кратният победител в турнири от Големия шлем странно бързаше през игрите си при сервис.